Wakacje z czworonogiem w Ciechocinku

Bardzo często chcemy wybrać się na wymarzone wakacje z czworonogiem. Wiele osób nie wyobraża sobie wakacji bez psa czy kota, który na co dzień jest członkiem ich rodziny. Bardzo kochamy swoich czworonogów i nie wyobrażamy sobie bez nich życia. Dlatego też kiedy przychodzą wakacje z reguły zamiast szukać specjalnego hotelu dla zwierząt wolimy poszukać pensjonatu, który akceptuje zwierzęta. Na szczęście takich miejsc na mapie Polski jest coraz więcej. Takim miejscem jest Villa Viva, która na hasło Ciechocinek nocleg dla pupila ma specjalną ofertę noclegową.

Czytaj więcej: Wakacje z czworonogiem w Ciechocinku

Wszystko o zwierzętach

Zamierzasz adoptować albo kupić nowego zwierzaka? Szukasz najlepszego przyjaciela człowieka, ale nie wiesz czego będziesz potrzebował, aby niczego mu nie zabrakło. Nasz serwis zapewni to wszystko i jeszcze więcej. U nas znajdziesz wszystko o zwierzętach, poznasz informacje i czego tylko sobie zapragniesz o domowych zwierzątkach. 

Czytaj więcej: Wszystko o zwierzętach

Diety - czyli zdrowym ciele zdrowy duch

W dzisiejszych czasach ludzie bardzo często zwracają uwagę na zdrowe jedzenie. Patrzą czy na produktach znajduje się napis bio lub bez glutenu. Często również korzystają z usług profesjonalnych dietetyków którzy układają specjalne indywidualnie przystosowane diety dla danej osoby. Mamy możliwość skorzystania z takich usług osobiście lub przez internet wysyłając specjalne zgłoszenie zawierające co lubimy jeść, co nie, na co mamy alergie oraz ile kalorii chcielibyśmy spożyć. Alternatywą może być przygotowanie własnej diety do której będziemy się stosować w naszym codziennym zaciszu domowym.

zrowy catering Pan Pierożek

Czytaj więcej: Diety - czyli zdrowym ciele zdrowy duch

Kiedy zastosować tlenoterapię u zwierząt?

koncentrator tlenu dla psa

Tlen to pierwiastek życia. Jest niezbędny wszystkim żywym organizmom - zaczynając od roślin, na ludziach, kończąc. Tlen stanowi 21 procent naszej atmosfery ziemskiej. Jest niezbędny do życia, bo właśnie nim oddychamy. Bez tlenu po prostu się dusimy. Wszyscy zdajemy sobie również sprawę, z tego jak ogromne i negatywne konsekwencje ma niedotlenienie organizmu. Jest to sytuacja, która może prowadzić do poważnego ubytku na zdrowiu lub nawet śmierci. Niedotlenienie mózgu prowadzi do omdlenia, utraty przytomności, zapadnięcia w śpiączkę, a w ostateczności do śmierci mózgowej.

Czytaj więcej: Kiedy zastosować tlenoterapię u zwierząt?

Ochrona psa

ochrona psa

Swoje zwierzaki często traktujemy niemalże tak samo jak własne dzieci. Potrafią być one dla nas dosłownie całym światem - próbujemy się nimi jak najlepiej opiekować, wiedząc, że te czworonożne istotki nie są w stanie same o siebie zadbać. Przygarnięcie nawet najmniejszego psiaka nakłada na nas wiele dodatkowych obowiązków. Nie chodzi tu tylko i wyłącznie o konieczność karmienia czy zabawiania zwierzaka - musimy mu także zagwarantować pewne bezpieczeństwo, sprawić, aby czuł się on w naszym domu pewnie. Ochrona psa może wiązać się z zastosowaniem pewnych specjalnych artykułów przygotowanych właśnie dla zwierzaków. Koniecznie po nie sięgnijmy, o ile jeszcze tego nie zrobiliśmy.

Czytaj więcej: Ochrona psa

  • 1
  • 2

Zawartość niniejszej strony jest chroniona prawami autorskimi.