Skip to main content

Ochrona psa

ochrona psa

Swoje zwierzaki często traktujemy niemalże tak samo jak własne dzieci. Potrafią być one dla nas dosłownie całym światem - próbujemy się nimi jak najlepiej opiekować, wiedząc, że te czworonożne istotki nie są w stanie same o siebie zadbać. Przygarnięcie nawet najmniejszego psiaka nakłada na nas wiele dodatkowych obowiązków. Nie chodzi tu tylko i wyłącznie o konieczność karmienia czy zabawiania zwierzaka - musimy mu także zagwarantować pewne bezpieczeństwo, sprawić, aby czuł się on w naszym domu pewnie. Ochrona psa może wiązać się z zastosowaniem pewnych specjalnych artykułów przygotowanych właśnie dla zwierzaków. Koniecznie po nie sięgnijmy, o ile jeszcze tego nie zrobiliśmy.

Ochrona psa

Raczej nie puszczamy swoich psiaków samopas i nie pozwalamy im biegać samodzielnie nawet po najbliższej okolicy. Zawsze razem z nimi udajemy się na spacery czy dłuższe wyprawy, pozwalając im na wybieganie się na świeżym, czystym powietrzu. Psy uwielbiają takie wyjścia i nie możemy im ich odmawiać. Dla nich nawet tarzanie się w wysokiej trawie jest ogromną przyjemnością i wspaniałą zabawą, dzięki której mogą rozładować swoją energię i później spokojnie zachowywać się już w naszym domu. Pamiętajmy jednak, że podczas takich z pozoru zwykłych spacerów często dochodzi do sytuacji, w których zwierzęta po prostu giną. Właściciel spuszcza je ze smyczy i pozwala im na beztroskie bieganie po łące czy lesie, a niezdający sobie sprawy z czyhających na niego zagrożeń piesek ucieka gdzieś w siną dal i potem nie potrafi wrócić do swojego pana. Zawsze korzystajmy więc ze smyczy i rezygnujmy z korzystania z nich jedynie w naprawdę bezpiecznych miejscach, które nie ograniczają naszej widoczności i pozwalają nam mieć psiaka cały czas na oku. Jeżeli natomiast nasz zwierzak jest dość duży i mógłby zagrażać innym osobom, zawsze przed wyjściem na spacer zakładajmy mu na pyszczek kaganiec.

identyfikator dla psa

Zawieszka dla psa

W zadbaniu o bezpieczeństwo naszego zwierzaka pomoże nam również identyfikator dla psa. Szczęśliwy pupil to bezpieczny pupil, więc jeśli wciąż nie posiadamy zawieszki, koniecznie powinniśmy ją zakupić i to w najbliższym czasie. Tego rodzaju plakietki dostaniemy w większości sklepów zoologicznych. Jeśli chcemy mieć ich nieco więcej do wyboru, szukajmy ich w marketach internetowych, w których przy okazji możemy zrobić większe zakupy i np. zdecydować się na zainwestowanie w nową smycz, lepszą karmę czy dodatkowe zabawki dla psiaka. Identyfikator powinniśmy oczywiście uzupełnić odpowiednimi informacjami. Umieśćmy na nim imię swojego zwierzaka oraz własne dane kontaktowe - przede wszystkim numer telefonu i adres. Możemy to zrobić w zabawny sposób i napisać na zawieszce coś w rodzaju - "jeżeli mnie znajdziesz, zadzwoń do mojego właściciela". Zawieszka dla psa powinna przez cały czas znajdować się na obroży naszego pupila. Nawet jeśli jakimś cudem się on zgubi, prawdopodobnie szybko się o tym dowiemy.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.

Najpopularniejsze wpisy:

Najnowsze wpisy:

Najnowsze komentarze:

I've been looking for a long time for a hotel, where I could stay when ...
Kilka razy widziałem filmiki, jak pies podaje obrączki ślubne podczas ceremonii 🐕 Muszę przyznać, że efekt ...
Mój kotek miał problem z wydolnością oddechową i odkąd pamiętam musieliśmy poddawać go tlenoterapii. Jeśli ...