Skip to main content

Diety - czyli zdrowym ciele zdrowy duch

Dodaj komentarz

W dzisiejszych czasach ludzie bardzo często zwracają uwagę na zdrowe jedzenie. Patrzą czy na produktach znajduje się napis bio lub bez glutenu. Często również korzystają z usług profesjonalnych dietetyków którzy układają specjalne indywidualnie przystosowane diety dla danej osoby. Mamy możliwość skorzystania z takich usług osobiście lub przez internet wysyłając specjalne zgłoszenie zawierające co lubimy jeść, co nie, na co mamy alergie oraz ile kalorii chcielibyśmy spożyć. Alternatywą może być przygotowanie własnej diety do której będziemy się stosować w naszym codziennym zaciszu domowym.

zrowy catering Pan Pierożek

Przygotowanie do diety

Ważną kwestią przed rozpoczęciem takiej diety jest prawidłowe przygotowanie się do niej. Powinniśmy zacząć od oczyszczenia naszego organizmu. Przez pierwsze dni powinniśmy spożywać wyłącznie potrawy płynne. Powinniśmy pić dużo wody mineralnej, jeść zupy oraz pić świeże soki wyciskane z warzyw i owoców. Po takim kilkudniowym oczyszczaniu powinniśmy dopiero przystąpić do właściwej diety. Bardzo często zapracowani ludzie nie mają czasu na przygotowywanie zdrowych obiadów. W takim wypadku mogą skorzystać z bardzo popularnych w dużych miastach specjalnych restauracjach oferujących obiady na dowóz. Alternatywą również może być catering. Bardzo często kojarzy nam się on tylko w przypadku przygotowywania jakiś imprez typu urodziny, wesele, stypa, chrzest, komunia albo inna uroczystość rodzinna. Jednak nie jest to do końca prawda.

Catering dietetyczny

W większych miastach w Polsce możemy znaleźć specjalne cateringi dietetyczne. Firmy takie oferują ułożenie nam specjalnej diety przystosowanej indywidualnie do naszego organizmu oraz naszych upodobań żywieniowych. W razie problemu możemy również skorzystać z porad dietetyka który bardzo często współpracuje z taką firmą. Dieta taka może być tworzona indywidualnie specjalnie dla naszych potrzeb lub możemy wybrać gotową oferowaną przez catering dietetyczny. Każda dieta jest odpowiednio rozpisana dzięki czemu wiemy co się w niej znajduje oraz ile kalorii spożyjemy. Oferowane są różnorodne diety. Są to między innymi diety bez mięsne, bez rybne, bez glutenowe, dla cukrzyków, specjalne przystosowane dla dzieci, bez laktozy oraz bez białka. Posiłki są dostarczane o odpowiedniej ustalonej godzinie do naszego domu lub pracy. To może być nawet aż 5 posiłków w ciągu dnia.

zrowa sałatka z Cateringu Pan Pierożek w Bielsku Białej

Ciekawe opcje w cateringu

Cateringi dietetyczne bardzo często są polecane i promowane przez sportowców, celebrytów, youtuberów, znanych aktorów, piosenkarzy. Taką specjalną dietę możemy zamówić telefonicznie przez internet lub osobiście w siedzibie firmy. Mamy możliwość zamówienia tylko na jeden dzień, tydzień, miesiąc albo i cały rok. Ciekawe rozwiązanie daje nam także jedna z firm, a mianowicie Catering Pan Pierożek, gdzie dodatkowo mamy możliwość skorzystania z zestawu próbnego którego zadaniem jest spróbowanie smaków w danym zestawie oraz przekonanie nas do niego. Przy składaniu zamówienia mamy również do wyboru ilość kalorii w danym zestawie. Koszt takiego cateringu dietetycznego oscyluje w granicach od 400 do 500 zł za tydzień z weekendami w zależności od wybranego zestawu.

Wizyta u dietetyka

Jak widać mamy dużo możliwości w wyborze diety. Możemy skorzystać z usług specjalnych dietetyków, sami spróbować przyrządzić własną dietę albo skorzystać z oferty cateringów dietetycznych. Najbezpieczniejszą opcją jest jednak udanie się do dietetyka, który dobierze nam dietę w odpowiedni sposób, gdyż na podstawie rozmowy ustali nasze zapotrzebowanie na energię, co nam samym nie do końca może się udać.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.