Czy warto jest ubezpieczać zwierzęta domowe?

Coraz więcej z nas ubezpiecza swych pupili, dzięki czemu w chwili leczenia, wypadku i śmierci możemy otrzymać odszkodowanie. W Polsce nie ubezpieczamy jeszcze zwierząt na taką skalę, jak ma to miejsce w Europie Zachodniej, jednak czynimy to z każdym rokiem coraz chętniej. 

Czym jest ubezpieczenie zwierząt domowych i w jaki sposób możemy z niego skorzystać? 

Właściciel psa czy kota może skorzystać ze specjalnej polisy, dedykowanej czworonogom. W ramach ubezpieczenia otrzymamy pokrycie kosztów leczenia, opłacenie transportu do lecznicy oraz to ubezpieczyciel pokryje koszt ewentualnego uśpienia. Chcąc ubezpieczyć pupila, warto zapoznać się z ofertą dostępną na stronie https://www.ubezpieczenie-psa.com.pl/, gdzie można również znaleźć ciekawe artykuły o podobnej tematyce. W naszym kraju najczęściej ubezpieczenie dla zwierząt funkcjonuje jako dodatek do polisy mieszkaniowej. Ubezpieczenie zwierząt domowych jest rozwiązaniem mającym nam pomóc w trudnych sytuacjach życiowych takich jak wypadek, zranienie czy choroba naszego zwierzęcia. Zawierając polisę mieszkaniową, powinniśmy o nich pamiętać. Możemy pupili uwzględnić w ruchomościach domowych, tym sposobem zakład pomoże nam w momencie kradzieży, zgonu bądź też wypadku spowodowanego zdarzeniem losowym. Warto wziąć pod uwagę opcję assistance, rozszerzenie ubezpieczenia, które pomoże nam, kiedy nasz zwierzaczek zacznie chorować i będzie potrzebował transportu do lecznicy. Warto przeczytać Ogólne Warunki Ubezpieczeń, by mieć świadomość, kiedy przysługuje nam pomoc i wsparcie. 

Jakie zwierzęta możemy uwzględnić w polisie ubezpieczeniowej? 

W ubezpieczeniu można uwzględnić psa i kota, lecz nie tylko. Lista różni się w zależności od tego, z którego usług zakładu skorzystamy, wyłączenia dotyczą w przeważającej mierze zwierząt egzotycznych, które mogą stanowić zagrożenie dla otoczenia. Zakład zabezpiecza się tym samym przed nieodpowiedzialnym zachowaniem właściciela zwierzęcia. Polisie nie podlegają ponadto psy agresywne, a także w świetle Rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z 28 kwietnia 2003 roku,  zwierzęta:

  • z przeznaczeniem na handel;
  • hodowlane, produkcyjne, rekreacyjne np. kozy, owce;
  • dziko żyjące np. dziki.

W jaki sposób OC w życiu prywatnym wpływa na fakt posiadania zwierząt? 

Posiadacz OC w życiu prywatnym będzie chroniony przed szkodami, które wyrządzi jego pupil. Zakład gwarantuje wypłatę rekompensaty za szkody poczynione przez zwierzę. W przypadku, jeśli nasz pies uszkodzi przez przypadek drzwi wejściowe jego auta albo gdy kot nasika na wycieraczkę sąsiada, koszt związany ze szkodą poniesie ubezpieczyciel. 

Zawartość niniejszej strony jest chroniona prawami autorskimi.