Skip to main content

Czy warto jest ubezpieczać zwierzęta domowe?

Dodaj komentarz

Coraz więcej z nas ubezpiecza swych pupili, dzięki czemu w chwili leczenia, wypadku i śmierci możemy otrzymać odszkodowanie. W Polsce nie ubezpieczamy jeszcze zwierząt na taką skalę, jak ma to miejsce w Europie Zachodniej, jednak czynimy to z każdym rokiem coraz chętniej. 

Czym jest ubezpieczenie zwierząt domowych i w jaki sposób możemy z niego skorzystać? 

Właściciel psa czy kota może skorzystać ze specjalnej polisy, dedykowanej czworonogom. W ramach ubezpieczenia otrzymamy pokrycie kosztów leczenia, opłacenie transportu do lecznicy oraz to ubezpieczyciel pokryje koszt ewentualnego uśpienia. Chcąc ubezpieczyć pupila, warto zapoznać się z ofertą dostępną na stronie https://www.ubezpieczenie-psa.com.pl/, gdzie można również znaleźć ciekawe artykuły o podobnej tematyce. W naszym kraju najczęściej ubezpieczenie dla zwierząt funkcjonuje jako dodatek do polisy mieszkaniowej. Ubezpieczenie zwierząt domowych jest rozwiązaniem mającym nam pomóc w trudnych sytuacjach życiowych takich jak wypadek, zranienie czy choroba naszego zwierzęcia. Zawierając polisę mieszkaniową, powinniśmy o nich pamiętać. Możemy pupili uwzględnić w ruchomościach domowych, tym sposobem zakład pomoże nam w momencie kradzieży, zgonu bądź też wypadku spowodowanego zdarzeniem losowym. Warto wziąć pod uwagę opcję assistance, rozszerzenie ubezpieczenia, które pomoże nam, kiedy nasz zwierzaczek zacznie chorować i będzie potrzebował transportu do lecznicy. Warto przeczytać Ogólne Warunki Ubezpieczeń, by mieć świadomość, kiedy przysługuje nam pomoc i wsparcie. 

Jakie zwierzęta możemy uwzględnić w polisie ubezpieczeniowej? 

W ubezpieczeniu można uwzględnić psa i kota, lecz nie tylko. Lista różni się w zależności od tego, z którego usług zakładu skorzystamy, wyłączenia dotyczą w przeważającej mierze zwierząt egzotycznych, które mogą stanowić zagrożenie dla otoczenia. Zakład zabezpiecza się tym samym przed nieodpowiedzialnym zachowaniem właściciela zwierzęcia. Polisie nie podlegają ponadto psy agresywne, a także w świetle Rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z 28 kwietnia 2003 roku,  zwierzęta:

  • z przeznaczeniem na handel;
  • hodowlane, produkcyjne, rekreacyjne np. kozy, owce;
  • dziko żyjące np. dziki.

W jaki sposób OC w życiu prywatnym wpływa na fakt posiadania zwierząt? 

Posiadacz OC w życiu prywatnym będzie chroniony przed szkodami, które wyrządzi jego pupil. Zakład gwarantuje wypłatę rekompensaty za szkody poczynione przez zwierzę. W przypadku, jeśli nasz pies uszkodzi przez przypadek drzwi wejściowe jego auta albo gdy kot nasika na wycieraczkę sąsiada, koszt związany ze szkodą poniesie ubezpieczyciel. 

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.