Skip to main content

Jak podać obrączki na ślubie? - Pomoc rodziny, a może domowego pupila?

1 komentarz

Jednym z najważniejszych momentów ceremonii ślubnej jest wymiana obrączek. Te piękne symbole miłości zostają z małżonkami na zawsze, zasługują więc na wyjątkową oprawę. Każda para młoda, chcąc się wyróżnić, szuka oryginalnych pomysłów na swoją ceremonię. Dlatego ważne jest wcześniejsze ustalenie, kto i w jaki sposób ma podać obrączki ślubne.

Kto podaje obrączki na ślubie?

Obrączki to najważniejszy symbol małżeństwa. Aby mogły wyjątkowo się prezentować, muszą być doskonałej jakości. Jubiler Łodzińscy CH Serenada, mieszczący się przy Alei Generała Tadeusza Bora-Komorowskiego 41 (Tel: 721 801 845) oferuje obrączki ślubne z najwyższej trwałości złota, w stylu zarówno klasycznym, jak i nowoczesnym. Wśród różnych kształtów i odcieni każda para odnajdzie swój wymarzony model. Pozostaje pytanie, w jaki sposób podać obrączki na ślubie.

Świadkowie

Podanie obrączek przez świadka lub świadkową to najbardziej tradycyjny sposób. Są to osoby bliskie, na których państwo młodzi mogą polegać. Świadkowie aktywnie pomagają w przygotowaniach do ślubu i nadzorują przebieg całej ceremonii. Naturalne jest więc powierzenie im tak odpowiedzialnego zadania, jak opieka nad obrączkami.

Dziecko z rodziny

Niewątpliwie uroczym pomysłem jest wniesienie obrączek przez dziecko. Może to być pociecha młodej pary lub kogoś z rodziny. Mały pomocnik na pewno poczuje się wyróżniony, a goście docenią ten miły gest.

Czworonożny drużba

Właściciele psów często nie wyobrażają sobie swojego ślubu bez obecności pupila. Jest on w końcu członkiem rodziny. W takim wypadku trzeba przede wszystkim uzyskać zgodę na obecność zwierzęcia od urzędnika lub księdza. Jeśli czworonóg ma pełnić pieczę nad obrączkami, musi odpowiednio wcześniej przejść trening, aby skupiać uwagę na właścicielach i spokojnie wykonywać polecenia. Ważne, aby zapewnić pieskowi odpowiednie warunki przed i po ceremonii: dostęp do wody i smakołyków, ulubioną zabawkę. Należy też wyznaczyć osobę, która będzie odpowiedzialna za kudłatego przyjaciela, w tym pilnowanie czystości. Warto poprosić gości o nieniepokojenie psa, zwłaszcza przez dzieci. Dobrze też zadbać o prezencję psiaka, zapewnić kąpiel, czesanie, umycie zębów i eleganckie ubranko.

Ksiądz lub urzędnik

W razie obaw, że dostarczenie obrączek sprawi problem, można poprosić o ich podanie księdza, a w urzędzie stanu cywilnego urzędnika, udzielającego ślubu. 

Jak podać obrączki ślubne?

Sklepy o tematyce ślubnej oferują szeroką gamę akcesoriów do przenoszenia obrączek. Oto kilka propozycji:

Poduszeczka z kwiatów

Przygotowywana przez florystykę na zamówienie, dzięki czemu możliwy jest dobór kwiatów i kolorów, pasujących do oprawy ślubu. Obrączki ślubne można umieścić bezpośrednio na płatkach lub przywiązać do bukietu delikatną wstążeczką.

Drewniane pudełeczko

W ostatnim czasie bardzo popularne. Prezentuje się efektownie i elegancko. Można je personalizować, dodając grawerunek lub karteczkę z imionami pary młodej i datą ślubu. W środku umieszcza się dodatkowe przegródki i poduszeczki. Takie pudełeczko będzie wspaniałą pamiątką, która posłuży przez wiele lat, np. do przechowywania biżuterii.

Szklana szkatułka

To prawdziwy hit ostatnich sezonów ślubnych. Pasuje zarówno do eleganckiego, jak i rustykalnego stylu. Na wieczku można wygrawerować imiona małżonków, a środek wyłożyć mchem lub listkami. Taka piękna szkatułka będzie pamiątką na długie lata.

Ceramiczny talerzyk

Zastępuje proste tacki metalowe, na których podaje się obrączki w kościele i urzędzie. Talerzyk można zaprojektować tak, aby pasował do klimatu ślubu, oraz umieścić na nim imiona i datę.

Naturalne gniazdo

Dla miłośników natury ciekawym rozwiązaniem będzie gniazdo na obrączki, wykonane z wikliny lub drobnych patyczków. Sprawdzi się znakomicie na ślubach w stylu rustykalnym i boho. Ta forma dodatkowo nawiązuje do gniazda, które wić będą młodzi. 

Piękne, dobrej jakości obrączki ślubne, w połączeniu z przemyślaną oprawą, z pewnością wywołają wzruszenie i zachwyt wszystkich gości. Dlatego, warto zadbać o oryginalny sposób ich przekazania, które zostanie w pamięci jeszcze na długie lata po  ślubie. 

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
  • Ten komentarz czeka na zatwierdzenie (jest widoczny tylko dla Ciebie).
    Ludmiła · 1 lat temu
    Kilka razy widziałem filmiki, jak pies podaje obrączki ślubne podczas ceremonii 🐕 Muszę przyznać, że efekt super 😍Sami zastanawialiśmy się nad tym z moim obecnym już małżonkiem, ale baliśmy się, że pieska zestresuje duża ilość osób w kościele, więc postawiliśmy na klasyczną poduszkę z kwiatami.