Skip to main content

Kim jest behawiorysta zwierzęcy i jakich rad może udzielać?

Dodaj komentarz

Psy i koty towarzyszą ludziom od lat, mimo to wielu właścicieli czworonogów narzeka na złe zachowanie podopiecznych. Kupując zwierzę należy mieć na uwadze nie tylko to, czy będziemy w stanie poświecić mu czas, ale i przede wszystkim powinno się zwrócić uwagę na to, aby odpowiednio je wychować, co dla wielu ludzi może być problematyczne. Z pomocą przychodzą specjaliści zajmujący się behawiorystyką.

Jak wybrać behawiorystę dla psa?

Behawiorystyka – co to jest?

Behawiorystyka to nauka łącząca ze sobą różne dziedziny takie jak: dietetyka, zoologia, biologia zwierząt oraz zoopsychologia. Behawioryści muszą opanować rozległą wiedzę, ponieważ powinni oni nie tylko potrafić określić błędne zachowania zwierzęcia, ale i także określić powód takiego postępowania oraz skorygować popełnione przez właściciela błędy w wychowaniu pupila.

Jak wybrać odpowiedniego behawiorystę?

Poszukiwania behawiorysty mogą być problematyczne, głównie ze względu na to, iż w Polsce nie jest to zawód regulowany prawnie, co oznacza, że może wykonywać go niemalże każdy. Na rynku dostępne jest grono kursów, ale tylko kilka z nich uczy wartościowych i merytorycznych informacji, które odpowiednio przygotowują do podjęcia tego zawodu. Szukając behawiorysty dla naszego zwierzaka, najpierw należy określić, czego dokładnie oczekujemy od specjalisty. Warto mieć na uwadze również to, że nie każdy behawiorysta zajmuje się zarówno psami, jak i kotami.

Internet vs behawiorysta

Przed podjęciem współpracy ze specjalistą warto również odwiedzić strony internetowe, gdzie można zasięgnąć porady w najczęściej spotykanych problemach w wychowaniu czworonoga. Należy jednak mieć na uwadze, że wiedza dostępna w internecie nie zawsze jest zweryfikowana. Na stronie firmy Uwierz w psa - szkolenie psów, behawiorysta, zoopsycholog mającej siedzibę przy ul. Zbyszka z Bogdańca 1/9 w Gdańsku z kontaktem pod numerem telefonu: 504244429 pod adresem: uwierzwpsa.pl, znajdziemy szereg rad odnośnie wychowania naszego pupila. Strona umożliwia nie tylko umówienie się na konsultację z behawiorystą, ale i przekazuje szereg rzetelnych informacji dla ludzi z problematycznymi psami, które nie zachowują się tak, jak oczekuje właściciel.

Wychowanie pupila - jak nauczyć psa chodzic na smyczy?

Wychowanie psa bez specjalisty – czy to możliwe?

Oczywiście! Jednakże należy mieć na względzie to, że wielu z ludzi nie ma odpowiedniej wiedzy, aby wychować zwierzaka w odpowiedni i bezpieczny sposób. Behawioryści to ludzie, którzy mają na uwadze nie tylko dobro właściciela, ale i czworonożnego podopiecznego. W artykule: "Ciągnięcie psa na smyczy – jak temu zapobiec?" możemy poznać rozwiązania wielu najpowszechniejszych problemów z psami, które pomogą nam skorygować zachowanie zwierzaka bez konsultacji ze specjalistą. Jednym z nich jest problem ciągnięcia psa na smyczy, który jest bardzo szeroko opisany na stronie, co pozwoli nam na odpowiednią naukę czworonoga.

Akcesoria pomagające wychować psy

Warto zainteresować się także akcesoriami, które ułatwią wychowanie zwierzaka, oraz umilą jego życie. Jednym z takich akcesoriów jest klatka kennelowa, która daje pupilowi niezbędne schronienie. W artykule: "Co to jest klatka kennelowa? Jakie są jej zalety?", możemy znaleźć szczegółowy opis tego rodzaju klatki, która na pozór kojarzy się z więzieniem dla naszego pupila, ale bynajmniej nim nie jest. Ten rodzaj klatki jest odpowiedni dla energicznych psów, ponieważ daje im przestrzeń, w której zwierzaki mogą się uspokoić. Na dodatek taka klatka jest także miejscem należącym tylko do zwierzęcia, co sprawia, że jest dla niego oazą i domem.

Czy behawiorysta jest niezbędny?

Behawiorysta nie jest niezbędny. Jednak wychowanie zwierzęcia z jego pomocą jest łatwiejsze i bezpieczniejsze, głównie dlatego, że zwraca on uwagę nie tylko na komfort właściciela, ale i na zdrowie oraz bezpieczeństwo czworonożnego pupila. Kupując nowe zwierzę warto chociaż raz skonsultować się z behawiorystą, który poinformuje nas o wymaganiach oraz stylu życia zwierzęcia. Warto dodać również, że każde zwierzę jest inne i potrzebuje indywidualnego podejścia.

 

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.